NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 120 Kč
naše cena 120 Kč

PREPARACE RYB - Daniel Hroch
Preparace ryb - Daniel Hroch

titul

Jmenuji se Daniel Hroch, pocházím ze Zábřehu, kde žiji i dnes a již v dětství jsem totálně propadl sportovnímu rybaření. Jedinou volbou studia byla pro mne tedy Střední rybářská škola ve Vodňanech. Tam jsem se také setkal s vycpáváním ryb a začal se tomuto oboru přesněji dermoplastické preparaci ryb plně a s nadšením věnovat. Bylo to již v roce 1990 a proto se omlouvám že již na těchto stránkách z pochopitelných důvodů nepublikuji fotografie výtvorů z této doby :-).

Od roku 2004 zhotovuji také reprodukce ryb ze sklolaminátu (jinými slovy repliky ryb), což je metoda preparace ryb u nás málo známá, avšak po zasvěcení stále více žádaná. Ke své práci a barvení air brush technikou využívám těch nejmodernějších prostředků a speciálních barev pro ryby převážně od předních amerických dodavatelů.

titul Reprodukce okouna říčního 43cm.

Něco více k reprodukcím ryb ze sklolaminátu:

Metoda reprodukce ryb spočívá ve věrném otisku celé ryby, výrobě formy a sklolaminátového odlitku, který se následně zkompletuje, vybrousí a pomocí airbrush techniky dobarví speciálními barvami pro barvení ryb. Nakonec se umístí stejně jako klasický preparát na dřevěnou podložku, kořen či různé podstavce.

Takže jestli jste zastánci způsobu chyť a pusť, nebo máte pocit, že se vám ty trofejní úlovky vyhýbají, můžete si své zákoutí ozdobit rovnocennými replikami. Tyto mohou být rovněž praktickou učební pomůckou pro školy, kroužky a dále doplňkem muzejních sbírek či stylových rybářských interiérů.

Výhody oproti dermoplastické preparaci:

- tvar těla a všech detailů ryby je přesně reprodukován bez pokroucení, zvrásnění či smrštění, které hrozí při sesychání preparátu dermoplastického.

- použitý materiál není lákavý pro moly a jiné škůdce.

- snadná údržba od prachu a nečistot.

- houževnatější ploutve jsou méně náchylné ke zlomení.

- možnost přiměřené manipulace a ručního kontaktu s reprodukcí

- dlouhá životnost preparátu.

O tom, že jsou k nerozeznání od pravých, se můžete přesvědčit v sekci ukázky hotových reprodukcí.